• Tüm Kategoriler

YOGA

KATEGORİLER

MARKALAR

  • Filtrele

Bu butiği açmamızın sebebi, aradığınız ürünlere tek sayfada ulaşmanız ve ürünler ile ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt bulmanız. Bu sayfada zevkinize, ihtiyacınıza ve bütçenize göre seçenekler var.

Matlar

Mat olmasa da olur, evinizde bir battaniye ile de buna alternatif yaratabilirsiniz elbette. Ama hayır ben mat almak istiyorum derseniz derya deniz bir dünyaya adım atmış olacaksınız. Öncelikle her mat her egzersiz için uygun değildir, yogayı yoga matı ile pilatesi pilates matı ile yapın. Fitness matı, yoga matı, pilates matı… Hepsi ayrı özelliklere sahip.

Yoga matı alırken nelere dikkat etmeli?

Bir yoga matı seçecekseniz 4-6 mm kalınlık arasında olmasına özen gösterin. Çok ince matlar yoga hareketleri sırasında diz ve dirseklerinizi zedeler. Kalın matlarsa zeminle bağlantınızı keser, köklenmenizi engeller ve denge sorunu yaratır. Matın boyu-genişliği, nerede kullanacağız hatta varsa alerjinizi asla göz ardı etmeyin. Matlar PVC, EVA, TPE, Organik Kauçuk ve Çevre Dostu Tasarlanmış Eko-Poliüretan gibi farklı malzemelerden üretilir. Aslında kendi içlerinde şöyle de ayrılırlar, “Çevre dostu olanlar ve olmayanlar”.
PVC yaygın deyimi ile vinil, Poli Vinil Clorür, plastik. Yogaya yeni başlayanların çoğu en başta PVC tercih eder çünkü tutuşu iyidir, hafiftir, yumuşaktır, kolaylıkla bulunur, çok çeşitlidir ve fiyatı uygundur.
EVA Etilen-Vinil Asetat Kopolimer. Yumuşak, esnek, kaymayı engelleyen bir dokusu vardır. EVA matları da uygun fiyatlara satın alınabilir. Yoga felsefesindeki en önemli noktalardan biri doğaya saygıdır. Bu yüzden yoga yaparken rahatlık kadar önemli olan bir diğer şey evrenle kurulan bağda saygılı ve şiddetten uzak olmaktır.
TPE Termoplastik Elastomerler ya da Termoplastik Kauçuklar olarak da bilinir. Hem kauçuksu malzemelerin hem de plastik malzemelerin yararlı özelliklerini almış bir malzemedir. Matın kaymasını önler, yumuşaktır, denge ve esneklik gerektiren duruşlarda iyidir. EVA ve PVC’den daha yüksek fiyatlıdır, çevre dostudur.
Doğal Kauçuk ve Ekolojik Poliüretanın içindeyse PVC ya da ağır metal bulunmaz. Yogiye ıslak ve terliyken bile çok iyi bir tutuş sağlar, kaydırmaz. Bazı yoga pozlarında yaşanan kemiklerin batma hissi bu malzemeden yapılan matta oluşmaz çünkü kullanılan keçe ara katmanıyla derin bir yastıklama sağlar, yumuşaktır. Doğaya hayrandır ve diğer matlara göre fiyatı daha yüksektir. Bu butikte doğaya saygılı kimyasal içermeyen, dayanıklı malzemeden üretilmiş farklı kalınlıklarda kendinden rehberli egzersiz matı, training matı, kuş gözü delikleri olan stüdyo egzersiz minderini, katlanabilir seçeneği de olan fitness, yoga matlarını ve pilates matları ve askısını bulabilirsiniz. Yazının başında belirttiğimiz gibi zevkinize, ihtiyacınıza ve bütçenize göre...

Yoga malzemeleri ne işe yarar?

Blok bedeni germeden, incitmeden esnemeye yardımcı olur. Baş, sırt, göğüs, el, kol, omuz, kalça ve ayak altına konarak hiza bulmayı kolaylaştırır, gücü dengeler.
Üçgen Yoga Takozu da pozlar sırasında eklemler üzerindeki baskıyı azaltır.
Yoga Tekerleği Yoga ve Fitness Tekerleği demek daha doğru olur aslında. Tüm vücudunu gererek, esnekliği geliştirir.
Yoga kayışıysa esneme pozlarında kullanılarak hareketin düzgün bir şekilde yapılmasını sağlar.

Ayrıca yogada top kullanarak tüm kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Mat, yoga kayışı, blok, yoga silindiri… Yoga seti ile tüm yoga aletlerini tek kalemde alabilirsiniz.

Fasya ve masaj aletleri

Spor yapalım ya da yapmayalım sakatlıklarımızı azaltmak ve kaslarımızı rahatlatmak için masaja ihtiyacımız var. Doğru seçilmiş bir masaj aleti kas hasarlarının önüne geçer, iç organlarını uyarır, sinir sitemini rahatlatır, enfeksiyonlara karşı direnç oluşturur, stresi azaltır. Masaj ağrı kesici özelliği olduğu gibi selülitten kurtarır, yağ yakmanıza yardımcı olur.
Roller masaj köpüğü ya da yuvarlama köpüğü olarak da bilinir, özellikle Fasya için çok önemlidir. Fasya nedir? Fasya kas ve iç organları saran, bir arada tutan 3 boyutlu, ağ şeklindeki doku. Deriyle kas, kasla kas lifleri arasında, kemik etrafında ve derinin tüm katmanlarında, büyük oranda sudan oluşan bağlayıcı, koruyucu ve iletici yapı. Hareketsizlik ya da fazla egzersiz fasyada yapışmaya neden olur ve dokular arası sürtünme başlar. Bununla beraber oluşan esneklik kaybı, kas liflerinin hareketliliğini sınırlar. Ağrı başlar, kas lifleri ve fasya iç içe geçer düğümlenmeler oluşur. İşte bu noktalara roller ile baskı uygulayarak masaj yapılır. Roller düğümlenme ve gerilmelerden kurtarır ve kişinin daha esnek kaslarla egzersiz yapmasını, spor performansının yükselmesini ve kaslarının kısa sürede güçlenmesini sağlar. Ayrıca bedeni ince, dinamik ve selu?litten uzak tutmanın da en etkili yollarından biri roller ile uygulanacak masajdır.
Masaj topları küçük kas gruplarındaki derin ağrı ve sızılar için idealdir, derin doku kompresyonu yapar.
Handhelds Ayak ve kolun ön bölgesinde minör kas ağrı ve acılarını azaltmak için dizayn edilmiştir. Kanın doğrudan dokulara akışını sağlayarak kan dolaşımına yardımcı olur.
AcuCurve Cane özellikle boyun, sırt ve omuzların ulaşılması zor bölgelerinde gergin ve ağrılı kas düğümlerini rahatlatır. Kas ağrıları çeken herkes için çok yönlü ve kullanımı kolay bir masaj aracıdır.
Contour baldır, diz arkası, ön üst bacak ve sırt dahil olmak üzere alt ve üst kas grubuna masaj yapmak üzere geliştirilmiştir. Otururken veya ayaktayken gerginliğinizi gidermek için kas sıkışmalarınızı üzerine bir basınç uygulayarak hafifletir.

EN İYİ DART MARKALARI

ÜRÜNLERİ İNCELE

LIVEPRO AĞIRLIK PLAKALARI

SİPARİŞ VER!