• Tüm Kategoriler
  • Filtrele
 

Crossfitle Az Zamanda Çok Değişim

Crossfit sürekli değişen, yüksek yoğunluklu ve fonksiyonel antrenman metodudur. Temel jimnastik hareketleri, olimpik halter hareketleri ve kondisyonel egzersizleri içerisinde barındıran bir spor tarzıdır. Her sporcunun fiziksel durumu, spor geçmişi, yetenekleri ve kondisyon seviyesi farklı olduğundan crossfit antrenmanları kişiye özel olarak planlanır.

Crossfit idmanları genel olarak üç farklı sistem ile gerçekleştirilir. Bu sistemler; AMRAP, EMOM ve For Timedır. Diğer antrenman türlerine göre fiziksel olarak biraz yorucu olsa da mental olarak rahatlamaya yardımcı olur. Düzenli yapılan crossfit antrenmanları sayesinde dayanıklılık, hız, patlayıcı güç, atiklik, koordinasyon ve esneklik yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu antrenmanlarla daha kısa sürede daha fazla kalori yakıp, ideal vücut formunuza kısa zamanda ulaşırsınız.

Kas hacminiz, sürekli değişen hareketlere uyum sağlamak durumunda kalacağı için kısa sürede artmış olur. Crossfit egzersizleri sırasında sayısız farklı egzersiz yapabileceğinizden asla monotonluktan kaynaklanan motivasyon düşüklüğü yaşamazsınız. Bu antrenmanlar metotları gereği, yüksek tempoda ve yüksek nabız ile gerçekleştirildiğinden vücudunuzun sınırlarına dikkat etmeli ve kademeli olarak temponuzu artırmalısınız.

Crossfit-Jimnastik Halkasıyla Basit, Etkili Egzersiz

Fitness halkaları, hızlıca kurulabilen ve yüksekliği ayarlanabilen en basit ve en etkili güçlendirme araçlarından biridir. Güçlü, yağsız kas ve omuz sağlığı için jimnastik halkalarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Crossfit ve jimnastik eğitiminin popülaritesi sayesinde, gittikçe daha fazla sayıda spor salonu veya bireysel sporcunun bu halkaları tercih ettiğini görüyoruz. Eğer akıllıca planlanmış bir egzersiz seriniz varsa halka egzersizi gücü, hipertrofiyi ve eklem sağlığını birleştirerek vücudunuzu beklenmedik şekillerde çalışmaya ve jimnastikte çok önemli olan düz kol kuvvetini oluşturmaya zorlamaktadır.

USR CH2 Ahşap ve USR CH1 Plastik Crossfit-Jimnastik Halkası ile ekstra sağlam ve pürüzsüz halkalar sayesinde pull-up, biceps curl, push up, dips, rows gibi egzersizleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Kaslarınızı ve vücut merkezinizi çalıştıran sınırsız vücut ağırlığı egzersizlerini kayış uzunluğu 450 cm USR ya da Livepro marka halkalarla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Uzun Ömürlü USR Crossfit Halatıyla Çalışan Büyük Kaslar

Halatlar, yer çekimi kuvveti ve oluşturduğu dalgaların gücüyle insan sistemlerinin (kardiyovasküler, pulmoner ve sinir sistemleri vb.) fizyolojik tepkilerini geliştirmek için kullanılır.

Çift kuvvetli dinamik etki yaratan bir ekipmandır. Çok yönlü ve dayanıklı halat, çeşitli ve etkili üst vücut eğitimi için kolayca sabitlenir. Kardiyo egzersizi, kollar, karın, omuzlar, bacaklar ve merkez kaslarını koordine etmek ve şekillendirmek için kullanılır. Zayıf kas gruplarını güçlendirmeye yardımcı olan halatlar sayesinde daha güçlü bir bedene sahip olabilirsiniz. Hızlı yağ yakımı bu halatlar sayesinde gerçekleşir. Çünkü bu sporu yaparken vücudunuzdaki bütün kaslar çalışır. Yani bir yandan kaslarınız hacimsel olarak büyürken bir yandan da yağ yakımınız hızlanmış olur.

USR markadaki crossfit halatların uç kısımları 23 cm uzunluğunda makaronla kaplanmıştır ve zorlu seanslar sırasında tam tutuş sağlamaktadır. Yapılan dalgalanma hareketi sonucunda reaksiyonlarınız ve refleksleriniz gelişmiş olacaktır. Farklı uzunlukta halatlar arasından şeçim yapabilirsiniz. Ancak halatınızın zamanla yıpranmasını önlemek istiyorsanız USR CF9C / CF12C kılıflı halatlarımızı tercih edebilirsiniz.

Ağırlık Çantaları- Şampiyonlardan Bulgarian Bags

Bulgarian Bag e, dünyanın en iyi fitness kulüplerinde sıkça rastlanabilir. Şekli kavrama gücünü vurgularken, hem üst hem de alt vücudunuzu çalıştırır. Güçlü bir naylon kayışa sahip üç tip tutamağıyla, farklı kavramalarla farklı egzersizlere olanak verir. Ağırlığın ahşap ve kum dolgu ile eşit dağılımı, antrenman etkilerinin orantılı olmasını sağlar.

LivePro Bulgar çantası, endüstriyel sınıf uzun ömürlüdür ve yumuşak dış yüzeyi sayesinde mükemmel bir his sağlar. Livepro LP8130 farklı ağırlık seçenekleri sunar, seviyenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Livepro LP8120 ağrılık çantalarıyla evde, spor salonunda veya bahçenizde çok fonksiyonlu eğitimler gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgar çantasının bir halter olarak da kullanılabileceğine dikkat çeken kulüpler vardır. MMA ve Crossfit dahil bir dizi farklı aktivite için ideal olan bu güç çantası, kas ve çekirdek gücünü geliştirmek için kaldırma ve fırlatma için de kullanılabilir. Yüksek güçlü patlayıcı egzersizler için ideal bir yardımcıdır.

Antrenman Lastikleriyle Daha Güçlü, Daha Esnek

Elastik bantlar, tüm vücut kas gruplarınızı esnetmenize ve eğitmenize yardımcı olur. Bazı ameliyatlar sonrası iyileşme için kullanılabilir. İster fitness meraklısı sporcu ister yoga, pilates tutkunu olun vücudunuzun kas gruplarını, esnekliğini geliştirmenizde, çekirdek gücünüzü ve canlılığınızı artırmanızda etkili rol oynar.

USR’nin renk renk ve farklı dirençlerdeki USR SL13 Superloop bantların 208 cm uzunlukları ve farklı genişlik, kalınlıklarıyla dips ve barfiks antrenmanlarınızı bile yapabilirsiniz. Lastiği belinize takarak resistance antrenmanları yapabilir, değişik dirençlerini kullandıkça gücünüzün arttığını fark edebilirsiniz.

Dilerseniz elcikli direnç bantlarını da tercih edebilirsiniz. USR CORD serisi direnç lastikleri, güçlendirilmiş bağlantı noktaları ve çelik karabinaları sayesinde fonksiyonel şekilde evde veya spor salonunda kullanıma uygundur. Çok yönlü kuvvet antrenmanı araçlarıdır, hafif ve taşınabilirler. 5 farklı dirençteki lastiklerden tek tek ya da set olarak satın alabilirsiniz.

USR CORD serisindeki lastiklerin bir diğer avantajıysa, lastikleri tekli olarak kullanabileceğiniz gibi birden fazlasını uçlarında bulunan karabinalardan, elciklerdeki demir halkaya geçirerek de kullanma olanağı sunmasıdır. USR CORD31 kapı ankrajını da çeşitli yüksekliklerde noktalara sabitleyerek seviyenizi ve gücünüzü artırabilirsiniz.

EN İYİ DART MARKALARI

ÜRÜNLERİ İNCELE

LIVEPRO AĞIRLIK PLAKALARI

SİPARİŞ VER!