• Tüm Kategoriler

PİLATES

6 Alt kategori & 202 Ürün

MARKALAR

FİYAT ARALIĞI

ÜRÜN DEĞERLENDİRMESİ

  • Filtrele
 

PİLATES

19. yüzyılın sonunda sağlıklı ve iyi olma halini dert edinen Almanya ve Avrupalı bir grup insan, eski Yunan cimnastiğini revize etti. Joseph Pilates, ortağı ve eşi olan Claire ile revize edilen bu tekniği desteklemek için çalışmalar yaptı. Bu çalışmalarda özfarkındalık üzerinde duruldu, fiziksel egzersiz ile mental disiplin birbiri içinde görüldü, doğru nefes alma, omurga duruşu ve zihnin kaslar üzerindeki etkili kullanımı önem kazandı. Pilatesler'in, New York'a taşınmasıyla, yaptıkları çalışmalar ve bu yeni akım daha da dikkat çekti.

Joseph Pilates, sıkı bir felsefe okuyucusuydu ve okuduğu bir cümleyi hep tekrarladı. “Vücudu şekillendiren zihnin kendisidir.” Ve sonunda hasta ya da sağlıklı kişilerin kendi güçlerini farkedip güven kazanmaları için kendi adıyla anılacak önemli bir disiplin geliştirdi.

Joseph Pilates’in öğrencileriyse “ hayatın zorluklarına hükmetmek ve hayattan zevk almak için” pilates yaptıklarını söylediler. Ondan sonraki pilates eğitmenleri tüm bu süreci "hareketi farkındalık ve bilinçle bütünleştiren süreç" olarak değerlendirir. Joseph Pilates'in Pilatesi, sağlıklı yaşamı teşvik eder, sağlıksız alışkanlıklardan uzaklaşmaya çağırır. Amacı tedavi etmek değil, çıkabilecek her sorunu önlemektir. Ama tedavide de çok başarılı olduğu görülmüştür. Pilates konsantrasyon, kontrol, merkezleme, akıcı hareket, kesinlik ve nefes prensibiyle çalışır. Bu çalışmalar pilates ekipmanlarıyla da desteklenir.

USR Pilates Seti Zaman ve Sporpara Kazandırır

Pilates yaparken dambıl veya bilek ağırlıkları da kullanabilirsiniz. Pilates ekipmanlarını isterseniz set halinde de satın alabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız USR Pilates Setlerinden satın almak size zaman ve sporpara kazandırır, pişman etmez.

"10 saat sonra iyi hissedeceksiniz, 20 saat sonra daha iyi görüneceksiniz, 30 saat sonra yepyeni bir görünüme sahip olacaksınız." Der Pilates....

Uzayspor.com'da size gereken tüm pilates malzemelerine çok yakınsınız.

EN İYİ DART MARKALARI

ÜRÜNLERİ İNCELE

LIVEPRO AĞIRLIK PLAKALARI

SİPARİŞ VER!