• Tüm Kategoriler


3 Yorum

Unicorn 8641 Core Plus Brass 21 G Dart Oku Seti

ÜRÜN KODU 35847

329,90 TL

AĞIRLIK SEÇENEKLERİ

21 G
23 G
25 G
  • ÜRÜN AÇIKLAMASI
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ
Malzemeler arasında büyük bir değer ve derinlik sunan, hassas bir şekilde tasarlanmış ultra kaliteli dartlar. Tüm sosyal oyuncular için harika bir ok seti.

ÖZELLİKLER

  • 21 g ağırlık
  • Hassas işlenmiş pirinç gövde
  • GripperII şaftlar
  • Ürün, kanat ve şaftlarıyla beraber kullanıma hazır 3 adet oktan oluşmaktadır.

OKUMUN AĞIRLIĞI NE OLMALI?

Günümüzde en büyük dart turnuvası olan PDC'nin oyuncuları 12-32 gram arasında oklar kullanmaktadır. Ortalamaya bakıldığında ise 22 gram okların daha çok tercih edildiği görülür. Dolayısıyla doğru ağırlık diye bir şey yoktur. Gram azalınca okun uzunluğu ve kalınlığı da azalır. Sporcunun kol-omuz kas yapısına, gücüne ve stiline bağlı olarak ağırlık seçimi yapılır. Zamanla gelişen dart oyununuz gramajı değiştirmenize neden olabilir. Eskiye nazaran çok farklı renklerde ve şekillerde oklar piyasaya sunulmuştur. Okun rengi tahta üstünde görülebilmesi açısından önemlidir. 2. ve 3. atışlarda tahta üstündeki okları kolayca seçebilirseniz triple alanlarını daha efektif kullanabilirsiniz. Ayrıca ok gövdesinin şekli ve üstündeki oyuklar tutuş ve atış şeklinizi etkiler. Zamanla, stiliniz oturdukça sizin için daha uygun şekli ve ağırlığı bulacaksınız. Daha önce hiç dart oynamadıysanız 20-24 gram arasında bir okla bu spora başlayabilirsiniz.

TUNGSTEN Mİ? PİRİNÇ Mİ?

Dart okları yıllar boyunca pirinçten üretildiler. Çapları kalın olan pirinç okların tahta üstünde kapladıkları alanı (bed blocking) daraltmak için yeni bir materyal arayışına girildi ve tungsten bulundu. Pirince göre yoğun, sert ve pahalı bir metal olan tungsten alaşım haline getirilebilir, işlenebilir. Bu sayede okun üstündeki desenler kolayca oyulabilir. Gövde çapı küçük olan oklar özellikle triple bölgesinde az yer kaplar. Bu yüzden ileri seviye dartçılar ve bütçesi elveren oyuncular tungsten okları tercih ederler. Daha uygun fiyatlarıyla okullarda, rekreatif kullanımda pirinç oklar hala çokça kullanılır. Son zamanlarda bütçe dostu çelik oklar da üretilmiştir. Kalınlıkları ve özellikleri pirinç oklarla benzerlik gösterir. Seviyenize, bütçenize ve stilinize göre pirinç, tungsten ya da çelik oklar içinden seçiminizi yapmalısınız.

BAKIM-ONARIM

Dışarı taşan atışlar okunuza çok zarar verir. Eğer acemiyseniz dart koruma çerçevesi kullanın ya da duvarınızı mantar vb bir malzemeyle kaplayın. Oklarınızı yere düşürmeyin. Bu mümkün olamıyorsa tahtanın altına, yere yumuşak bir şeyler serin. Hem performansınızı hem de tahtada tutunma ihtimalini arttırmak için oklarınızın ucunu bileyin. Tüm dart ekipmanlarınızı olduğu gibi oklarınızı da nemli ortamlardan uzak tutun.

Özellik Değer
AĞIRLIK 21 G
MATERYAL PİRİNÇ
UÇ TİPİ ÇELİK

İADE KOŞULLARI

  • 15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.

YORUMLAR (3 Yorum)

GENEL DEĞERLENDİRME:

İYİ

Yorum Ekle

Öğrencilere biraz agır geldi. Ama isabet oranı güzel

SERHAT SÜNGÜ

01.11.2019

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Evet (0) Hayır (0)

Yeni başlayanlar için ideal. Görselliğide hoş

HİKMET KESİCİ

23.12.2017

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Evet (0) Hayır (0)

Gercekten ileri seviye icin cok iyi ok tavsiye ederim yani

2 yıl oldu dart takımı calistiyorum az cok oklara hakimiyet var o yuzden hem baslangic hem de ilerisi icin ok kullanilisli oktur .. sadece saft,tuy ekstra olsaydi fena olmazdi

ABDURREZZAK GEZER

08.12.2017

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Evet (0) Hayır (1)

YORUM EKLE

Unicorn 8641 Core Plus Brass 21 G Dart Oku Seti

Ürünü derecelendirin:

İPTAL YORUM EKLE

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.