• Tüm Kategoriler

EVDE FİT KAL

KATEGORİLER

MARKALAR

  • Filtrele

Pilates

Vücudu sıkılaştıran, postürü düzelten, zayıflamaya yardımcı olan bir disiplindir pilates. 3 m2 alanda bile yapılabilir. Genellikle üzerine yatarak kullanılan büyük top ve bacak arasına sıkıştırarak kullanılan küçük top, çekme hareketlerinin vazgeçilmezi lastik, üst ve alt ekstremite abdüksiyonunda etkili çember, daha çok kalça-bacak sıkılaştırma ve diz eklemini güçlendirme amacıyla kullanılan micro bantlar ve tabii ki mat yer pilatesinin başlıca aletleridir.

Direnç Lastiği Antrenmanları

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan ev spor aletlerinden biri de direnç lastiğidir. Kapıya sıkıştırarak kullanılan elcikli modellerin yanında tavan, duvar ya da yerde oluşturabileceğiniz sabit noktalara bağlanarak işlev gören çember şeklindeki modelleriyle de çokça tercih ediliyor. Serbest ağırlık satın almayan, evinde çalışma istasyonu bulunmayan, odasında yer sıkıntısı yaşayan birçok kişi bu lastiklerle antrenman yapıyor. Değişik kalınlıkları sayesinde direnç seçeneği sunan lastikler çekme ve itme işlevlerini yerine getirirken hem fleksör hem de extansör kasları çalıştırıyor.

Serbest Ağırlıklar ile Antrenman

Dambıl, bar ve plakalardan oluşan serbest ağırlıklarla yapılan antrenmanlar zayıflama, kilo alma, form tutma, kas hacmi kazanma gibi değişik amaçlarla kullanılıyor. Antrenmanınızın türünü ve vücudunuzu tanıyarak yapacağınız egzersizler amacınıza daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. Bazı fonksiyonel dambılların kilogramları 15 farklı ağırlıkta ayarlanabiliyor ve yerden tasarruf etmenizi sağlıyor. Her sette kilo arttırmak ve kas hacmi kazanmak isteyen kullanıcılar, tek bir ürün satın alarak 15 farklı ağırlığı kullanabilme şansını bu ayarlı dambıllarla evlerinde yaşayabiliyor. Bir çaydanlığa benzeyen yapısıyla değişik tutma şekillerine izin veren ve dövüş sporlarının vazgeçilmez ekipmanı olan kettlebell dambıllar hareketlere çeşitlilik katıyor. Neopren ve vinyl kaplı ufak kilolardaki stüdyo dambıllar ise özellikle kadınların kol sıkılaştırıcı alıştırmaları için bire bir.

Yer Egzersizleri

Pilates ve yoga haricindeki yer egzersizlerinde matın önemi azalmıyor. Yerçekimi kullanılarak direnç oluşturulan plank, el ve baş üstü duruşlar, hatta mountain climbers gibi dinamik egzersizlerde de eklemlerinizi acıtmayacak, kaymayacak, kısacası kullanışlı bir mata ihtiyaç duyarsınız. Eva malzeme en hafif ve stabil olamayanı, pvc ürünler kaymaz ve sertlik derecesine göre uzun süreli kullanımda daha dayanıklı olabilir, TPE matlar biraz pahalıdır ama hem alaşım olarak yoğundur hem de sağlamdır. Seviyenize, bütçenize ve yer egzersizlerinizi ne kadar sürdüreceğinize göre hem mat kalınlığını hem de materyalini seçmelisiniz.

Balistik Antrenmanlar

Patlayıcı kuvveti ve ivmelenmeyi arttırmak sporcuların en çok kazanmak istediği yetilerdendir. Egzersiz alanınız müsaitse zıplayan sağlık toplarını, slam ball olarak bilinen zıplamayan toplarını duvar, yer ya da tramboline fırlatarak balistik antrenmanlar yapabilirsiniz. Wall ball ile kol ve quadriceps çalıştıran, russian bag, barrel ve ağırlık çantalarını savurarak hem üst ekstremite hem de core için daha etkili egzersizler yapabilirsiniz.

Yoga

Evde yapılabilecek egzersizler içinde en teknik disiplinlerden biri yogadır. Mat, blok, kayış, roller yoganın ana ürünleridir. En çok kullanılan matlar EVA, PVC, TPE ve PU/Kauçuk?tandır ve 4-6 mm kalınlığındadır. Yoga, mümkün olduğunca kaymayacak, ayrıca stabil bir duruşa imkan sağlayacak bir zemin ister. Seviyenize ve bütçenize göre seçeceğiniz mat stabilitenizi arttırır, hareketlerde daha uzun süre kalmanıza yardımcı olur. Blok, kayış ve yoga tekerleği yardımcı ekipmanlar aktif olarak kullanılır.

EN İYİ DART MARKALARI

ÜRÜNLERİ İNCELE

LIVEPRO AĞIRLIK PLAKALARI

SİPARİŞ VER!